Bądź bezpieczny

Lato na półmetku, jednak coraz więcej statystyk mówi, że nie zdajemy sobie sprawy, ile niebezpieczeństw czyha na nas i nasze dzieci.

Klub Wolontariatu Warto działający przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kartuzach zorganizował akcję plakatową na terenie Kartuz, która miała przypomnieć wszystkim wypoczywającym, że w czasie letniego rozprężenia można ulec wypadkowi.

Jak mówią statystyki, w czasie od początku wakacji do końca lipca utonęło 122 osób. Po czterech tygodniach wakacji na polskich drogach miało miejsce 217 wypadków, w których zginęły 232 osoby. Są to zatrważająca liczby, jednak wiele osób je lekceważy, gdyż ICH to nie dotyczy.

Problemem coraz większym, który dopada nas na wakacjach to oparzenia skóry, udary, czy nawet czerniak. Pamiętajmy o zabezpieczeniach przed intensywnym działaniem słońca, aby wakacje nie przerodziły się w koszmar.

Wakacje to nie tylko zabawa, ale też i rozwój duchowy. Polecamy dobrą książkę, aby w skupieniu oddać się działaniu naszej wyobraźni. Czytanie wzbogaca nasze słownictwo, poprawia pamięć i wyobraźnię, niweluje stres. Dlatego żadnych wymówek. Zamiast przeglądanie portali internetowych wybierz się do biblioteki.

Zobacz fotogalerię z akcji plakatowania